powiększamy samochody

Bagażniki na narty

Wyjazd na narty wiąże się z kilkusetkilometrową, a często jeszcze dłuższą podróżą. Ze względu na konieczność przewiezienia dużej ilość sprzętu narciarskiego najwygodniej na tego typu wyjazd pojechać samochodem. Narty możemy przewieźdź w bagażnikach narciarskich, które są mocowane do bagażnika dachowego. Pozwalają na przewożenie od 4 do 6 par nart lub desek snowboardowych. Rozwiązanie to lepiej sprawdza się na krótkich trasach, ze względu na możliwość zabrudzenia sprzętu solą, piaskiem czy błotem śniegowym znajdującym się na drodze.
Alternatywą dla osób, które nie nie chcą montować na dachu bagażnika dachowego są uchwyty magnetyczne. Bardzo prosty montaż i demontaż polega na przyssaniu, a przy zdejmowaniu - na odessaniu płyty magnetycznej od dachu. Należy pamiętać, aby przed montażem dokładnie wyczyścić przestrzeń pod płytą magnetyczną, tak by zapewnić maksymalną przyczepność i nie porysować dachu.

Należy pamiętać o bezpiecznym przewożeniu sprzętu. Narty powinny być zamontowane tyłem do kierunku jazdy, dzięki czemu opory aerodynamiczne będą mniejsze, zniwelowane zostanie również powstawanie wibracji, które mogą spowodować rozluźnienie uchwytów mocujących narty.

inno945t-prof

 

2015 wszystkie prawa zastrzeżone Interpack.eu